9bilDługi weekend majówkowy to zazwyczaj tysiące pomysłów na spędzenie wolnego czasu. W końcu nadchodzi każdego pierwsze „dłuższe wolne” z całkiem przyjemną pogodą. Opcji jest co niemiara. Jednak nie każdy jest w stanie wybrać, czy zaplanować coś pod siebie i wówczas pojawiamy się my: 12ft. Dla miłośników bilarda, którzy ugrzęzli w miejskiej rzeczywistości rozgrywamy szybki, jednodniowy turniej w 9 bil, zwanym Turniejem o Puchar Ligi Pool Bilarda 12ft. Zawody te rozgrywaliśmy po raz piąty w historii. Do rekordowej frekwencji sprzed pięciu lat, gdy na linii startowej stanęło 22. zawodników sporo nam brakowało. Jednak połowa tej stawki, którą gościliśmy minionej środy to i tak lepszy wynik z notowanych w ostatnich latach.

 

Turniej o Puchar Ligi Pool Bilarda 12ft - 9 bil

Drabinka

Turniej o Puchar Ligi Snookera 12f 6RED
wyciąg z przepisów gry

Drabinka

Grupy Grupy
LISTA PARTII Z KIJA TERMINARZ

 

 

  Turniej o Puchar
Ligi Pool Bilarda 12ft
Turniej o Puchar
Ligi Snookera 12ft
Data zawodów: środa 1 maja 2019 piątek 3 maja 2019
Data końca zapisów: poniedziałek 29 kwietnia 2019 godz. 21:00 środa 1 maja 2019 godz. 21:00
Odmiana w którą gramy 9 bil 6 red
Opłata startowa: 30zł
(20 zł dla uczestników obecnej
edycji Ligi Pool Bilarda 12ft)
30zł
(20 zł dla uczestników obecnej
edycji Ligi Snookera 12ft)
Zgłoszenia: Zgłoszenia przyjmowane są poprzez dołączenie do wydarzenia na facebooku, osobiście w klubie, lub telefonicznie pod numerem klubowym 889-712-019. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez dołączenie do wydarzenia na facebooku, osobiście w klubie, lub telefonicznie pod numerem klubowym 889-712-019.

porsW minionych dniach wielu snookerzystów w Polsce mogło się poczuć jak biegacze z całego świata, biorący udział w biegach Wings Of Life. Tak jak te charytatywne biegi rokrocznie odbywają się symultanicznie w wielu miastach naszego globu, tak zeszłego weekendu mieliśmy podobną formułę w wydaniu snookerowym, ograniczonym geograficznie do obszaru Polski. W dziewięciu klubach dziewięciu miast rozegrano w tym samym czasie dziewięć turniejów snookerowych zaliczanych do jednej klasyfikacji – Polskiego Otwartego Rankingu Snookera. Również poznańskie 12ft było areną zmagań, w wyniku których 21 osób zainkasowało punkty rankingowe do ogólnopolskiej listy. Na marginesie należy podkreślić, że taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy od ponad pięciu lat. Na początku stycznia roku 2014 ostatni raz rozgrywano u nas turniej PORS. Co robiliście 5 lat temu? Widzieliście wówczas w ogóle co to snooker? ;)

GRUPY I TERMINARZPORSLogo
DRABINKA

LISTA BREJKÓW

 

W pierwszy weekend stycznia, jak tradycja nakazuje, otwieramy rok dwoma turniejami. Formuła jest nietuzinkowa, bo rozgrywamy je w tym samym czasie i nie blokujemy udziału zarówno w turnieju snookera jak i w 9 bil. Rokrocznie więc niemałą zagwózdką organizacyjną jest bezkolizyjne rozpisanie harmonogramu spotkań, a zakładając, że w “dwuboju” udział bierze prawie połowa zawodników, owa zagwózdka powoduje przedturniejową bezsenność sędziego głównego drabinkowego.

Zacznę od suchara. Co ma wspólnego Kinga Pietrzak i reprezentacja Brazylii w siatkówce? - Przegrali finał do zera. Ale to, co dla Brazylijczyków było porażką dla Kingi było wielkim sukcesem, a tak się właśnie złożyło, że równolegle do Finału Summer Time 2018 w snookerze rozgrywany był finał Mistrzostw Świata w siatkówce. Ariel Trębocha wbijał swoje 137 oczek czyszcząc stół ze wszystkich bil akurat wtedy, kiedy Polacy dobijali kanarkowych w drugim secie. Dorzuciwszy 75 i 50 w kolejnych partiach wtórował biało-czerwonym wzbijając się na niebotyczny, jak na ściany naszego klubu, poziom. Co za mecz! - w obu przypadkach.

Cztery turnieje w cztery przeróżne odmiany przyciągnęły w sumie 30 zawodników o przeróżnym poziomie umiejętności. Nadszedł koniec września więc trzeba było w końcu wyłonić najlepszego bilardzistę tego lata w klubie 12ft. Odwagi do wystąpienia w Finale Cyklu SummerTime miało ostatecznie 14 zawodników. Od razu na wstępie można śmiało stwierdzić, że zawody, które odbyły się w ostatnią niedzielę, kandydują na najlepszy Turniej Finałowy w historii bilardowych letnich rozgrywek.

DRABINKA

LISTA BREJKÓW

spajderTeoria to jedno a rzeczywistość to drugie. Drugie weryfikuje pierwsze czasem boleśnie, lub – jak w przypadku naszego nowatorskiego turnieju – czasem zabawnie. Ustalone przepisy sprawdziły się w swoich założeniach, lecz powstało kilka sytuacji, których zawodnicy układający swoją strategię nie przewidzieli. Dodało to kolejnego smaczku do i tak interesującej odmiany jaką jest Spider Snooker. Rozwój sytuacji na stołach połączony był ze stałą nauką tej gry i korygowaniem założeń taktycznych przez zawodników. Obecność dwóch białych implikowała wiele nowych sytuacji, z których najciekawsza, którą jedną chcieli napotkać a inni się jej obawiali, niestety się nie wydarzyła. Dogrywka. Z dwoma białymi.

Kto wygra finał Summer Time w Pool Bilard? Wszyscy mamy tego samego faworyta? Hmmm, będzie ciekawie jeśli zejdą się wszyscy ci, którzy mają potencjał go zatrzymać. Jedno jest pewne, jeśli grasz w trzech turniejach i trzy turnieje wygrywasz, to od tej pory każdy będzie robić w portki jeśli będziesz na jego drodze w drabince.

Zegar odliczał 30 sekund, ostatnie pięć akcentując piknięciami, które świdrowały uszy, które przyspieszały tętno, które zmuszały was do błędów… Najmniej popełnił Wiktor Doberschuetz i po raz pierwszy w karierze tenże turniej wygrał. I to w pięknym stylu.

 

sssGRUPY
DRABINKA

LISTA BREJKÓW

 

Jeśli o mnie chodzi, to w sumie nie ma co gadać. Po prostu Krzyśkowi Górniakowi trzeba dać szlaban na Speed Snookera i już. Przyznajmy mu maxa punktów o ile zapłaci wpisowe i bawmy się bez niego, bo znów nam popsuł wszystko.