ssPróbują. Kombinują. Dopytują. Pojedynczy zawodnicy chcą zaznać uroków nietypowej odmiany snookera z dwoma białymi, jednak reguły, niczym podania ludowe, są przekazywane drogą ustną. Pora to usystematyzować, uporządkować, uregulować i opublikować. Szczerze powiedziawszy, Spider Snooker w zdecydowanej większości jest regulowany standardowymi przepisami. Oznacza to, że tam gdzie się da - stosujemy oficjalne zasady snookera. Dookreślenia wymagają jedynie kwestie dotyczące sytuacji obecności na stole dwóch bil rozgrywających. Jest ich garść, ale powoduje to dość istotną zmianę obrazu gry. Stawianie snookerów jest mega trudne, a obecność drugiej białej , czyli wybór z dwóch pozycji do wbicia, powoduje że odmiana ta jest mocno ofensywną wersją snookera.

ZAGRANIE BIAŁĄ O BIAŁĄ - druga biała zawsze jest bilą rozgrywającą, czyli nie jest nigdy bilą rozgrywaną. Zaliczenie ją przez pierwszą białą ma takie same konsekwencje, jak zaliczymy bilę kolorową przy obowiązku grania bili czerwonej, czy na odwrót – zaliczeniu bili czerwonej, kiedy musimy grać kolor. Słowem: faul. Nie można grać białą o białą. Zagranie to karane jest czterema punktami przyznawanymi przeciwnikowi.

WPROWADZANIE DRUGIEJ BIAŁEJ NA STÓŁ - rozpoczęcie frejma następuje według standardowych zasad. Jedna biała na stole. Umieszczenie drugiej bili białej na stole leży w prawach (nie obowiązkach) każdego zawodnika. Po uderzeniu otwierającym obaj zawodnicy w dowolnym momencie mogą zrezygnować z zagrania białą obecną na stole i mogą wprowadzić do gry drugą białą, dotychczas znajdującą poza stołem. Identycznie wygląda sytuacja, gdy któraś biała wyląduje w kieszeni, powodując faul. Pozostaje ona poza stołem do momentu, gdy któryś z zawodników nie postanowi jej użyć. Wprowadzanie białych do gry zawsze następuje poprzez zagranie z pola „D”

FAUL WBICIA BIAŁEJ DO KIESZENI - oprócz standardowych następstw takiego przewinienia, jest dodatkowa konsekwencja dla zawodnika faulującego. Jego przeciwnik poza standardowymi opcjami, które ma do wyboru po faulu, może zawodnikowi faulującemu nakazać grę z obecnej sytuacji z jedną bilą białą na stole.