6redRok temu na prośbę wielu zawodników ówczesnej edycji Ligi Snookera rozegraliśmy pierwszy turniej o Puchar Ligi. Próżnia ligowa pojawiająca się zazwyczaj w długi weekend majowy była nie w smak wielu snookerzystom. Uznali za dobry pomysł zaproponowanie rozgrywek tym, którzy w ciągu tych kilku dni wolnego pozostają w Poznaniu.

 

Zeszłorocznym zdobywcą Pucharu został Marcin Gdula, który w zaciętym finałowym pojedynku pokonał Karola Szuba-Jabłońskiego 3:2. Wiadomo, że skład tegorocznego finału będzie na pewno odmienny, gdyż obaj panowie nie grają w obecnej edycji a w turnieju mogą zagrać jedynie zawodnicy obecnej edycji Ligi Snookera 12ft.

System rozgrywek nie uległ zmianie: system pucharowy z meczami do dwóch wygranych frejmów. Finał do wygranych trzech. Rozstawienie zawodników w drabince turniejowej będzie losowe.

Turniej będzie rozgrywany na sześciu czerwonych bilach, zgodnie z zasadami obowiązującymi w tej odmianie snookera. Do najważniejszych innowacji należy przede wszystkim możliwość grania na zasadzie „biała z ręki” z dowolnego miejsca na stole po faulu przeciwnika (podobnie jak w pool bilardzie). Przepis ten nie ma zastosowania, gdy któryś zawodnik potrzebuje punktów ze snookera. Ponadto nie obowiązuje zasada chybienia. Istotną zmianą jest również brak możliwości ustawienia bili białej w pozycji snooker za bilą nominowaną, po wbiciu bili czerwonej lub wolnej bili.

Zapisy przyjmowane są telefonicznie pod numerem klubowym 889-712-019. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku włącznie. Opłata startowa wynosi 25 zł. Turniej planowany jest na niedzielę 1 maja, jednak przy bardzo wysokiej frekwencji istnieje możliwość rozłożenia go na dwa dni, czyli również na poniedziałek 2 maja.