Rozgrywki

GRUPY9bil
DRABINKA

LISTA PARTII Z KIJA

 

Tłok przy stołach jak w tramwaju w godzinach szczytu? Przybijanie piątek częstsze niż brejki notowane? Dziwnie wysokie liczby na wyświetlaczach wyników? Trzyosobowe konsylia omawiające operację na stole? Te poszlaki wskazują jednoznacznie, że w miniony weekend odbył się drużynowy turniej Team Grand Prix. To dziewiąta rokroczna odsłona tych zawodów w klubie 12ft, która zawsze przynosi nowy rodzaj emocji – potwierdzi to każdy zawodnik biorący po raz pierwszy udział w tym turnieju. Kandydat na „majstra” na papierze był jeden. Z kolei z drugiej strony trudno było wskazać czerwoną latarnie tych zawodów, co potwierdził ich przebieg, kótry wyraźnie wskazywał, że żadna drużyna nie chce i nie zamierza nią zostać.

GRUPA

DRABINKA

LISTA BREJKÓW

 

W klubie 12ft raz do roku odbywają się zawody, które żadne z serwisów bukmacherskich nie odważyłoby się włączyć do swojej oferty. Zmagania nazywane potocznie „turniejem wyrównanych szans” praktycznie w każdym meczu przynoszą mnóstwo emocji. Idea Handicap Poznań Open jest taka, że każdy powinien mieć takie same szanse na wygranie meczu czy w ogóle turnieju. Dzieje się to poprzez oddawanie punktów zawodnikowi słabszemu na początku każdego frejma przez zawodnika teoretycznie mocniejszego. Są to różne wartości i zależą one od wskaźnika handicapu przypisanego każdemu snookerzyście. Czasem zanim uruchomiono białą bilę na tablicy widniał już wynik 0:3 w punktach, a czasem 0:57, co było rekordem wielkości różnic handicapów.

DRABINKA

LISTA BREJKÓW

DRABINKA

LISTA BREJKÓW

GRUPY
DRABINKA

LISTA BREJKÓW

 

14 transparentne bw

TERMINARZ
GRUPY
DRABINKA

LISTA BREJKÓW


Mecze grupowe gramy do 50 punktów.
Do fazy pucharowej awansują po cztery osoby z każdej grupy.
O kolejności w grupie decydują po kolei: liczba zwycięstw, bezpośrednie spotkanie, bilans punktów, najwyższy brejk, losowanie.

GRUPY
DRABINKA

LISTA BREJKÓW

omw2019Święty Graal lig zawodowych kontynentu Ameryki Północnej. Wydarzenie, które gwarantuje na dziesięciolecia zawodnikom miejsce w historii sportu widzianej oczami „hamburgeiros”. Dziadkowie opowiadają wnuczkom, że byli naocznymi świadkami tych zdarzeń i nawet alzheimer nie przeszkadza im w ubarwianiu tych historii. Bilety z imprez trzymane są w depozytach bankowych a ich wartość na rynku jako souvenirów z wiekopomnych wydarzeń osiąga niebotyczne ceny. To także miejsce w kulturze popularnej, do której odnoszą się wszyscy w danej dziedzinie powiedzeniami w stylu: nigdy nie będziesz dobry jak Michael Jordan i jego Byki z lat ’90. Albo nigdy nie dorównacie Christiano Ronaldo i jego Galacticos z lat ’10 tego wieku. Albo nigdy nie będziesz dobry jak Paweł Rogoza w OMW z lat 2016-18. Bo wszyscy oni to osiągnęli - three-peat, czyli zdobycie trzech tytułów mistrzowskich w ciągu trzech lat z rzędu.

Summer Time 2019 oficjalnie rozpoczęte. Na pierwszy ogień poszły duety. Znaczy deble. Pary… To znaczy niby koledzy tylko, ale jednak jeden za drugim. W każdym razie aby było raźniej graliśmy drużynowo w składach dwuosobowych w 8 bil i snookera. Były emocje, były niespodzianki wśród nerwów napiętych i strzelających jak postronki. Ostatecznie wygrali najlepsi i finały nie pozostawiły żadnych złudzeń komu należał się komplet punktów.

omwDRABINKA

LISTA BREJKÓW

 8bbb

GRUPY
DRABINKA

LISTA PARTII Z KIJA                                           

 

GRUPY
DRABINKA

LISTA BREJKÓW

 

Jak to zwykł mawiać Woody Allen „życie to film z powycinanymi momentami nudy”. Rzeczywistość kolejny raz udowodniła, że pisze rozwiązania, które nam na myśl nie przyszły. I mimo, że dzieje się tak co jakiś czas, to chyba nigdy się tego nie nauczymy przyswajać. Zawsze będzie zaskoczenie. Takie jak choćby mieliśmy na finiszu edycji wiosennej Ligi Pool Bilarda 12ft. Za nami wszystkie mecze, znamy wszystkie rozstrzygnięcia. Nawet te najbardziej kuriozalne. Ostateczne, najważniejsze pytanie uzyskało odpowiedź: tytuł Mistrza Ligi utrzymał Łukasz Bartkowiak.

Trochę przeciągaliśmy publikację letnich rozgrywek Cyklu SummerTime, ale w końcu udało się dopiąć wszystkie daty i kwestie organizacyjne. Dłużej was trzymać napięciu nie będziemy. Zatem w trybie niezwłocznym przedstawiamy wam serie turniejów snookerowych we wszelakich odsłonach jak i zawodów poolbilardowych w mniej czy bardziej popularnych odmianach. Cykl SummerTime 2019 zakończy się prawie miesiąc wcześniej, bo na przełomie sierpnia i września. W planach 12ft jest wrześniowe odświeżenie klubu, co oznacza mały remoncik a więc i chwilowe zamknięcie. Tak czy owak letni program jest obszerny, każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Formuła Cyklu SummerTime nie uległa zmianie. Zawodnicy rywalizują w zawodach zdobywając punkty do klasyfikacji snookerowej lub poolbilardowej. Dla najlepszej szesnastki z każdego rankingu przewidziany jest udział w turniejach finałowych.