sinucaSinuca Brasileira
snooker


Termin: 2-3 lipca 2016

DRABINKA     GRUPY    LISTA BREJKÓW

I miejsce: Krzysztof Górniak (Licheń Stary)
II miejsce: Wiktor Doberschuetz (Poznań)
III miejsce: Andrzej Jachniewicz (Poznań) Paweł Deckert (Poznań)

Przepisy gry: sinuca brasileira

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista najwyższy brejk
liczba zawodników
2016 Krzysztof Górniak 3 : 0 Wiktor Doberschuetz 236 - Krzysztof Górniak
16

 





OMW2016

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski
snooker

Termin: 8-10 lipca 2016

DRABINKA    LISTA BREJKÓW

I miejsce: Kacper Filipiak (Warszawa)
II miejsce: Paweł Rogoza (Szczecin)
III miejsce: Karol Lelek (Józefosław), Ariel Trębocha (Bobrowniki)

Przepisy gry: standardowe

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista najwyższy brejk liczba zawodników
2016 Kacper Filipiak 3 : 0 Paweł Rogoza 102 - Kacper Filipiak 36
2015 Patryk Masłowski 3 : 1 Robert Czupryniak 122 - Patryk Masłowski 39
2014 Rafał Jewtuch 3 : 1 Michał Ebert 59 - Rafał Jewtuch 42
2013 Jacek Walter 3 : 0 Paweł Rogoza 66 - Jacek Walter 42
2012 Paweł Rogoza 3 : 0 Krzysztof Górniak 38 - Paweł Rogoza 46
2011 Bartłomiej Zacniewski 3 : 2 Karol Szuba-Jabłoński 65 - Bartłomiej Zacniewski 46
2010 Michał Ebert 3 : 2 Kamil Zubrzycki 55 - Bartłomiej Zacniewski 45
2009 Bartek Zacniewski 3 : 0 Przemo Pietrzykowski 39 - Mateusz Baranowski 45

 




 

9ball9 bil
pool bilard

Termin: 16-17 lipca 2016

DRABINKA    GRUPY    LISTA PARTII Z KIJA

I miejsce: Waldemar Dębski (Poznań)
II miejsce: Tytus Pawlak (Poznań)
III miejsce: Dawid Jachimowski (Poznań), Bartłomiej Kuśnierz (Poznań)

Przepisy gry: 9bil => (wyciąg najważniejszych zasad)

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista partie z kija w turnieju
liczba zawodników
2016 Waldemar Dębski 8 : 4 Tytus Pawlak 11 15
2015 Piotr Ptaszyński 8 : 4 Marcin Jamroziak 9 10

 

 




 

2vs22vs2
snooker

Termin: 23-24 lipca 2016

DRABINKA    GRUPY

I miejsce: SZYMON GREWLING (Sebastian Wawrzyniak, Paweł Deckert)
II miejsce: JACHIMOWSCY (Robert Jachimowski, Dawid Jachimowski
III miejsce: KONIEC (Tytus Pawlak, Wiktor Doberschuetz), DO PRZODU GRAMY NIE COFAMY (Mikołaj Stęsik, Maciej Śniegowski)

Przepisy gry: standardowe ze wskazaniem punktu 3.17

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista najwyższy brejk liczba drużyn
2016 Szymon Grewling
(Paweł Deckert, Sebastian Wawrzyniak)
3 : 2 Jachimowscy
(Robert Jachimowski, Dawid Jachimowski)
27 - Do Przodu Gramy Nie Cofamy 10
2015 Łyse Konie
(Tytus Pawlak, Wiktor Doberschuetz)
2 : 0 Dream Team
(Robert Jachimowski, Karol Siódmiak)
39 - Łyse Konie 7
2014 #jestemkoniem
(Tytus Pawlak, Wiktor Doberschuetz)
2 : 1 Niewolnicy Zielonego Stolika
(Paweł Deckert, Sebastian Wawrzyniak)
31 - #jestemkoniem 8
2013 Jestem koniem
(Tytus Pawlak, Wiktor Doberschuetz)
2 : 0 Na malucha???
(Marek Żuchowski, Szymon Duda)
b.d.
9
2012 Słyszę rżenie
(Tytus Pawlak, Piotr Słodzinka)
2 : 0 Zielone pojęcie
(Marcin Jamroziak, Waldemar Dębski)
b.d.
12

 

 





shootout

ShootOut
snooker

Termin: 31 lipca 2016

DRABINKA   GRUPY

I miejsce: Tytus Pawlak (Poznań)
II miejsce: Michał Kozicki (Poznań)
III miejsce: Tomasz Leśniak (Głogów), Emil Mądry (Poznań)

Przepisy gry: shootout - str. 33 [ENG] => (streszczenie)

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista najwyższy brejk liczba zawodników
2016 Tytus Pawlak 71 : 45 Michał Kozicki 24 - Emil Mądry, Mikołaj Stęsik
14
2015 Karol Szuba-Jabłoński 144 : 89 Wiktor Doberschuetz 40 - Karol Szuba-Jabłoński 8
2014 Karol Szuba-Jabłoński 132 : 38 Paweł Rogoza 43 - Karol Szuba-Jabłoński 22
2013 Krzysztof Górniak
70 : 19 Marcin Gdula
32 - Paweł Rogoza
13
2012 Paweł Rogoza 116 : 49 Tytus Pawlak
40 - Krzysztof Górniak
26
2011 Krzysztof Górniak
132 : 86 Paweł Rogoza
46 - Paweł Rogoza 26

 




 

12ftCup

12ft Cup
snooker

Termin: 6-7 sierpnia 2016

DRABINKA    LISTA BREJKÓW

I miejsce: Karol Szuba-Jabłoński (Poznań)
II miejsce: Mateusz Robiński (Poznań)
III miejsce: Mikołaj Stęsik (Poznań), Ariel Trębocha (Bobrowniki)

Przepisy gry: standardowe

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista najwyższy brejk liczba zawodników
2016 Karol Szuba-Jabłoński 3 : 1 Mateusz Robiński 56 - Mateusz Robiński
20
2015 Karol Szuba-Jabłoński 3 : 2 Paweł Rogoza 60 - Paweł Rogoza 21
2014 Paweł Rogoza 3 : 1 Szymon Duda 42 - Paweł Rogoza 23
2013 Paweł Rogoza
2 : 1 Robert Czupryniak
29 - Robert Czupryniak
23
2012 Paweł Rogoza 2 : 0 Grzegorz Zbijowski
43 - Paweł Rogoza 24
2011 Krzysztof Górniak
2 : 1 Paweł Rogoza
29 - Paweł Rogoza 34
2010 Karol Szuba-Jabłoński
3 : 2 Krzysztof Górniak
35 - Paweł Rogoza 19
2009 Marcin Gdula
3 : 2 Wiktor Doberschuetz
30 - Mateusz Baranowski 25
2008 Bartłomiej Zacniewski 3 : 0 Marcin Gdula 23 - Bartłomiej Zacniewski 28
2007 Maciej Undrych 3 : 1 Filip Siudziński 22 - Filip Siudziński 16

 





10bil

10 bil
pool bilard

Termin: 13-14 sierpnia 2016

DRABINKA    GRUPY    LISTA PARTII Z KIJA

I miejsce: Waldemar Dębski (Poznań)
II miejsce: Piotr Ptaszyński (Poznań)
III miejsce: Cyrus Sidor (Poznań), Krzysztof Dys (Poznań)

Przepisy gry: 10bil => (wyciąg najważniejszych zasad)

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista partie z kija w turnieju
liczba zawodników
2016 Waldemar Dębski 8 : 4 Piotr Ptaszyński 1 9
2015 Bartłomiej Kuśnierz 8 : 4 Nikodem Jankowiak 5 11

 

 




 

handicap

Handicap Poznań Open
snooker

Termin: 20-21 sierpnia 2016

DRABINKA     GRUPY    LISTA BREJKÓW

I miejsce: Krystian Ćwikła [60] (Poznań)
II miejsce: Wojciech Ptak [14] (Poznań)
III miejsce: Jarosław Strugała [30] (Głogów), Jarosław Chełminiak [29] (Poznań)

Przepisy gry: standardowe z handicapem punktowym na początku każdego frejma

 

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista najwyższy brejk
liczba zawodników
2016 Krystian Ćwikła [60]
3 : 1 [14] Wojciech Ptak
36 - Krystian Ćwikła
16

 

 




 

handicap

Memoriał Billa Werbeniuka
snooker

Termin: 27 sierpnia 2016

DRABINKA     GRUPY

I miejsce: Marcin Jamroziak (Poznań)
II miejsce: Paweł Deckert (Poznań)
III miejsce: Kazimierz Czernecki (Poznań), Tomasz Bystrzyński (Poznań)

Przepisy gry: standardowe + pub + blink

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista liczba zawodników techniczne nokauty
liczba browarów wypitych
2016 Marcin Jamroziak
2 : 0 Paweł Deckert
12 2 124 (w tym 14 porterów)
2015 Jakub Czernicki
w : 0 Bartłomiej Kuśnierz (TKO)
16 4 136 (w tym 20 porterów)
2014 Jakub Chojnacki
2 : 0 Michał Białek 16 1 104 (w tym 25 porterów)
2013 Paweł Deckert
2 : 1 Waldemar Dębski
16 4 121
2012 Maciej Śniegowski
2 : 1 Jan Adamczyk
16 b.d. b.d.

 

 




teamgp

Team Grand Prix
snooker

Termin: 3-4 września 2016

 

DRABINKA     GRUPY    LISTA BREJKÓW

 

I miejsce: ZE SZCZĘŚCIEM NIE WYGRASZ (Krzysztof Górniak, Tytus Pawlak, Wiktor Doberschuetz)
II miejsce: KONIOKRADY (Paweł Deckert, Mikołaj Stęsik, Sebastian Wawrzyniak)
III miejsce: NIESZŁA (Tomasz Bystrzyński, Marcin Jamroziak, Przemysław Semik), FROM THE BOTTOM (Maciej Śniegowski, Waldemar Dębski, Piotr Słodzinka)

Przepisy gry: drużynowe 4Z => (streszczenie)

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista najwyższy brejk liczba drużyn
2016 Ze szczęściem nie wygrasz
(Wiktor Doberschuetz, Krzysztof Pawlak, Krzysztof Górniak)
240 : 140 Koniokrady
(Paweł Deckert, Mikołaj Stęsik, Sebastian Wawrzyniak)
33 - Tytus Pawlak
7
2015 Co zrobić
(Wiktor Doberschuetz, Krzysztof Pawlak, Krzysztof Górniak)
244 : 210 Ostrogi Jeźdźców Apokalipsy
(Paweł Rogoza, Rafał Zimniak, Piotr Gazda)
44 - Paweł Rogoza 5
2014 Hiszpańska Inkwizycja
(Wiktor Doberschuetz, Karol Szuba-Jabłoński, Krzysztof Górniak)
260 : 134 Nie Ma Problemu
(Marcin Smorawski, Rafał Zimniak, Paweł Rogoza)
41 - Marcin Gdula 8
2013 Poolococta dla każdego
(Marek Żuchowski, Szymon Duda, Mateusz Śniegocki)
250 : 142 Hajs się nie zgadza
(Marcin Jamroziak, Wiktor Doberschuetz, Karol Szuba-Jabłoński
33 - Mateusz Śniegocki
9
2012 Forfiter
(Paweł Rogoza, Robert Czupryniak, Krzysztof Górniak)
243 : 200 Niemampojęcia
(Bartłomiej Kuśnierz, Michał Białek, Sebastian Wawrzyniak)
42 - Krzysztof Górniak
9
2011 Forfiter
(Paweł Rogoza, Bartłomiej Zacniewski, Krzysztof Górniak)
241 : 145 Europejska Stolica Kultury
(Przemysław Pietrzykowski, Piotr Olejnik, Bartosz Olchówka)
41 - Bartłomiej Zacniewski 9

 

 





8bila

8 bil
pool bilard

Termin: 10-11 września 2016

DRABINKA    GRUPY    LISTA PARTII Z KIJA

I miejsce: Nikodem Jankowiak (Poznań)
II miejsce: Tytus Pawlak (Poznań)
III miejsce: Marcin Jamroziak (Poznań), Waldemar Dębski (Poznań)

Przepisy gry: 8bil => (wyciąg najważniejszych zasad)

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista partie z kija w turnieju
liczba zawodników
2016 Nikodem Jankowiak
7 : 6 Tytus Pawlak
3 18
2015 Marek Leichert 7 : 5 Marcin Jamroziak - 8

 

KLASYFIKACJA SNOOKER




      Sinuca
Brasileira
1*

OMW
2*

2vs2
2*
Shoot
Out
1*
12ft
Cup
2*
Handicap
Poznań
Open 2*
Team
GP
2*
  najwyższy brejk
1. +1  Tytus Pawlak   10 10 8 6   18 52 39 33 25
2. +1  Paweł Deckert 3 10 18   2   16 49 62 36 21
3. +1  Mikołaj Stęsik 2 6 10 2 10   16 46 48 42 39
4. +2  Sebastian Wawrzyniak     18 2 6 2 16 44 29 25  
5. +4  Krzysztof Górniak 8 16         18 42 236 201 178
6. +9  Wiktor Doberschuetz 5 5 10       18 38 174 115 74
7. -6  Karol Szuba-Jabłoński   16     18     34 42 34 25
8. +3  Tomasz Bystrzyński 2 4 6 2 4 4 10 32 29 24 24
9. +3  Piotr Słodzinka   10   2 6 4 10 32 29    
10. -5  Ariel Trębocha   18     10     28 38 36 33
11. +5  Maciej Śniegowski 1 6 10 1     10 28 36 35 30
12. -5  Robert Jachimowski   10 16   2     28 27 23  
13. +1  Wojciech Ptak 1 2 4 1 4 10 6 28      
14. -6  Kacper Filipiak   25           25 102 84 75
15. -5  Paweł Rogoza   22           22 62 42 38
16. -3  Dawid Jachimowski   6 16         22 20    
17. +6  Szymon Grewling 2 4 4 1   4 6 21 20    
18. +6  Maciej Stęsik 1 2 6 1 4   6 20 22 21 20
19. -2  Karol Lelek   18           18 26 25 23
20. +7  Tomasz Kasiński 1 4   1 4 2 6 18 <-        pozycje
<- rozlosowane
21. -3  Jarosław Strugała   6 6     6   18
22. -3  Mateusz Robiński         16     16 56 42 35
23. -3  Krystian Ćwikła           16   16 36 31 27
24. -3  Bartłomiej Kuśnierz   16           16 22 20  
25. -3  Marcin Bek   16           16 22    
26. +12  Marcin Jamroziak 2         2 10 14 38 37 35
27. -2  Jarosław Chełminiak   6     2 6   14 20    
28. +4  Tomasz Sobczak 1   6       6 13 25    
29. +4  Przemysław Tic 1   6       6 13 24    
30. -4  Tomasz Leśniak   4 6 3       13      
31. -3  Marcin Smorawski   10           10 21 21  
32. -3  Mariusz Kukułka   4 6         10      
  +8  Mateusz Rusin   4         6 10      
  +27  Waldemar Dębski             10 10      
  +27  Przemysław Semik             10 10      
36. -6  Michał Kozicki       5 2 2   9 22    
37. -6  Andrzej Jachniewicz 3 2     2 2   9      
38. +16  Łukasz Uciechowski 1           6 7 21    
39. -5  Paweł Flantowicz     6         6      
  -5  Marcin Dzbanuszek         6     6      
  +20  Tadeusz Miężalski             6 6      
42. -6  Marcin Małyska   5           5 21 21  
43. -6  Konrad Kubasiewicz   5           5      
44. -5  Piotr Gazda           4   4 32    
45. -5  Robert Czupryniak   4           4      
  -5  Jacek Kubacki   4           4      
  -5  Piotr Kurek     4         4      
  -5  Stanisław Jackowski     4         4      
  -5  Nikodem Jankowiak       4       4      
  -5  Krzysztof Borowczyk       4       4      
  -5  Kazimierz Czernecki       2 2     4      
52. -4  Karol Tyszer 1       2     3 35 24 20
53. -4  Emil Mądry       3       3 24    
54. -4  Marek Leichert   3           3      
  -4  Rafał Zimniak   3           3      
56. -4  Wiktoria Jędruszek   2           2      
  -4  Daniel Koza           2   2      
58. -3  Anna Gruszkiewicz       1       1      

summer

Finał SummerTime
snooker

Termin: 17-18 września 2016

DRABINKA    LISTA BREJKÓW

I miejsce: Kacper Filipiak (Warszawa)
II miejsce: Wiktor Doberschuetz (Poznań)
III miejsce: Karol Szuba-Jabłoński (Poznań), Tytus Pawlak (Poznań)

 

Przepisy gry: standardowe

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista najwyższy brejk liczba zawodników
2016 Kacper Filipiak
4 : 0 Wiktor Doberschuetz 100 - Kacper Filipiak
16
2015 Paweł Rogoza 4 : 3 Patryk Masłowski 51 - Patryk Masłowski 16
2014 Karol Szuba-Jabłoński 4 : 2 Wiktor Doberschuetz 61 - Karol Szuba Jabłoński 16
2013 Karol Szuba-Jabłoński
4 : 3 Krzysztof Górniak
33 - Karol Szuba-Jabłoński
16
2012 Krzysztof Górniak
4 : 3 Paweł Rogoza
42 - Krzysztof Górniak
16
2011 Bartłomiej Zacniewski 4 : 2 Patryk Masłowski
53 - Karol Szuba-Jabłoński 16
2010 Mateusz Baranowski
4 : 1 Karol Szuba-Jabłoński
39 - Mateusz Baranowski 16

 

KLASYFIKACJA POOL BILARD




               9 bil
10 bil 8 bil SUMA ilość partii z kija
1.  Waldemar Dębski  16 16 10 42 2
2.  Tytus Pawlak 10   16 26 2
3.  Nikodem Jankowiak 2   18 20 2
4.  Marcin Jamroziak 2 4 10 16 1 + 1
5.  Szymon Grewling 4 4 6 14 1
6.  Piotr Ptaszyński 2 10   12 1
7.  Bartłomiej Kuśnierz 6   6 12  
8.  Piotr Kurek 2 4 4 10 1
9.  Tomasz Bystrzyński 4 4   8  
kolejność
rozlosowana
10.  Cyrus Sidor   6   6 1
11.  Dawid Jachimowski 6     6 1
12.  Krzysztof Borowczyk 2   4 6 1
kolejność
rozlosowana
13.  Mateusz Gajewski     6 6  
14.  Robert Jankowiak 2   4 6  
15.  Maciej Górny     6 6  
16.  Krzysztof Dys   6   6  
17.  Piotr Słodzinka 4     4 1
kolejność
rozlosowana
18.  Maciej Rogodziński     4 4  
19.  Wojciech Bocheński     4 4  
20.  Tomasz Grygier   2 2 4  
21.  Jacek Jaborski     4 4  
22.  Emil Mądry 4     4  
23.  Tomasz Steczyszyn     4 4  
24.  Maciej Stęsik     4 4  
kolejność
rozlosowana
25.  Jakub Kwieciński 2     2  
26.  Jakub Wieliński     2 2  

 

summer

Finał SummerTime
pool bilard

Termin: 24-25 września 2016

DRABINKA    LISTA PARTII Z KIJA

I miejsce: Waldemar Dębski (Poznań)
II miejsce: Krzysztof Dys (Poznań)
III miejsce: Emil Mądry (Poznań), Nikodem Jankowiak (Poznań)

Przepisy gry:
8bil => (wyciąg najważniejszych zasad)
9bil => (wyciąg najważniejszych zasad)
10bil => (wyciąg najważniejszych zasad)

Poprzednie edycje:

rok zwycięzca wynik finalista partie z kija w turnieju
liczba zawodników
2016 Waldemar Dębski
10 : 4 Krzysztof Dys
4 16
2015 Tytus Pawlak 10 : 7 Marcin Jamroziak 4 12