6redSummerTime 2013 uważamy za otwarte. Zaczęliśmy bez wielkich przytupów, bez kanonady, ale bardzo sympatycznym i dynamicznym turniejem 6red. Podobno w nagłówku powinno znaleźć się nazwisko zwycięzcy, więc podam je – Dabrowski, nie przez „ą”, ale za to Kevin, przez „v” :)

Z reguły jest tak, że pierwsze podrygi na poznańskich stołach wykonywane przez przyjezdnych są dość niemrawe. Nie mogą nic uciułać w brejku, odpadają z co bardziej ogranymi ligowcami, a tu – niespodzianka. Przyjechał z Krakowa, pochodzi z Bydgoszczy i nam nastukał. Wygrał bezapelacyjnie w finale, wcześniej stracił tylko jedną partię z Marcinem Gdulą, postrzelał trochę nastek i dwudziestek, zabrał puchar, wypił piwko i pojechał na wakacje. Żałujemy troche, ze nie będzie go na OMW2013, ale co zrobić, odpocząć od snookera też trzeba.

Opór w finale próbował dzielnie stawić Tytus Pawlak, skończyło się dla niego 0:3 więc coś nie poszło z planem. Dodać trzeba, że wygrał półfinał walkowerem z Szymonem Dudą, który trochę się pomęczył wygrywając dwa mecze w decydujących frejmach, ale wyglądał co najmniej solidnie przy stole.
Ponadto przez dwie rundy przebił się Marek Żuchowski w swoim turniejowym debiucie. Podobnym wynikiem pochwalić się mógł Przemek Semik, chociaż akurat ten doświadczenie turniejowe ma o wiele większe. Semik zresztą dotarł do półfinału z Kevinem, w którym jak nie trudno wydedukować poległ.

Z sensacji można wymienić strzelectwo wyborowe Huberta Miężalskiego, który to zaskoczył Sebastiana Wawrzyniaka wyciągającego mu co chwila bile kolorowe po nieprawdopodobnych uderzeniach. Podobnie zresztą Marcin Smorawski musiał uznać wysoką skuteczność na wbiciach reprezentanta Wągrowca. Spoglądałem na te mecze raz po raz i muszę przyznać, że albo trafiałem najlepsze kawałki albo Hubert sięgnął ponad 70% na długich bilach. Pod barem w każdym razie parę razy dało się usłyszeć niecenzuralną wersję „motylej nogi” Barei.

Przed nami największy turniej w Poznaniu, a przede wszystkim jedyny rangi mistrzowskiej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin klubu w czasie trwania Otwartych Mistrzostw Wielopolski w Snookerze, do śledzenia wyników na klubowej stronie i Facebook’u.