Jak nie powinien ubierać się mężczyzna?

Jak mówił Coco Chanel, „Moda przemija, styl pozostaje”. W dzisiejszych czasach coraz większą wagę przywiązuje się do męskiego ubioru i wyglądu. Niestety, nie wszyscy mężczyźni mają świadomość, jak dobierać stroje odpowiednio do okazji. W tym artykule omówimy kilka podstawowych zasad, których mężczyzna powinien przestrzegać, aby wyglądać stylowo i elegancko.

Niebezpieczeństwa jasnych skarpetek w sandałach

Nie ma nic gorszego, niż widok mężczyzny w sandałach i jasnych skarpetkach. Ten trend jest absolutnym nieporozumieniem w świecie mody i powinien zostać natychmiast porzucony. Jasne skarpety w sandałach są totalnym faux pas i z pewnością nie przysporzą nam żadnych fanów na ulicy. Lepiej wybierajmy ciemne skarpety lub, jeszcze lepiej, w ogóle z nich zrezygnujmy, jeśli nosimy sandały.

Spodenki do kolan i długie skarpety sportowe

Mężczyźni często popełniają błąd nosząc spodenki do kolan w połączeniu z długimi skarpetkami sportowymi. Ten look jest absolutnie niewłaściwy i nadal często spotykany na siłowniach i ulicach naszych miast. Warto postawić na krótsze spodenki i skarpetki ukryte pod nimi. Wybierając dobrej jakości skarpetki o odpowiedniej długości, unikniemy sytuacji, w której będziemy wyglądać jak turysta z lat 90.

Zaniedbana elegancja

Chociaż nie zawsze na co dzień nosimy garnitury i koszule, warto dbać o swój wygląd niezależnie od okazji. Noszenie rozgniecionych koszul i umazanych spodni jest sygnałem, że nie przykładamy wagi do swojego wyglądu. Dlatego warto zadbać o odpowiednio wyprasowane ubrania, schludne buty i czyste dodatki. Małe detale sprawiają, że całość naszego wyglądu wygląda bardziej elegancko i wyrafinowanie.

Opinie ekspertów

Zapytaliśmy ekspertów z branży mody, jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni w swoim ubiorze. Oto kilka porad od topowych stylistów i projektantów:

    • Nie zakładaj białych skarpetek do eleganckich butów. Lepiej postaw na skarpetki w kolorze skóry.
    • Unikaj zbyt luźnych spodni. Dobrze dobrana, lekko przylegająca do ciała góra nawet w przypadku casualowego looku sprawi, że wyglądasz zadbany i modny.
    • Unikaj noszenia zbyt wielu akcesoriów. Mniej znaczy więcej – warto postawić na jedną lub dwie dobrej jakości biżuterię.
    • Nie zestawiaj ze sobą zbyt wielu wzorzystych elementów. Jeśli wybierasz spodnie w kwiatki, zrezygnuj z koszuli w paski i haftami.

FAQ – Jak nie powinien ubierać się mężczyzna?

Czy mogę nosić skarpetki w sandałach?

Nie, unikaj noszenia jasnych skarpetek w sandałach. Lepiej wybierz ciemne skarpety lub w ogóle zrezygnuj z nich, jeśli nosisz sandały.

Jakie spodenki powinienem nosić na siłowni?

Postaw na krótsze spodenki i ukryte pod nimi skarpetki. Unikaj spodenek do kolan i długich skarpetek sportowych.

Jakie dodatki powinienem nosić na co dzień?

Mniej znaczy więcej. Wybierz jedną lub dwie dobrej jakości biżuterię i unikaj noszenia zbyt wielu akcesoriów na raz.

Moda męska ewoluuje i wymaga coraz większej uwagi. By wyglądać stylowo i elegancko, mężczyzna powinien przestrzegać kilku podstawowych zasad. Należy unikać jasnych skarpetek w sandałach, zestawiania spodni do kolan z długimi skarpetkami sportowymi oraz zaniedbanego wyglądu. Warto zadbać o odpowiednio wyprasowane ubrania, schludne buty i czyste dodatki. Pamiętaj, że mężczyzna z klasą to taki, który dobrze czuje się we własnej skórze, ale też dba o to, jak prezentuje się światu.

Scroll to Top